Wycieczka rowerowa w upalne dni

Ciepłe dni to idealna okazja do tego, by wybrać się na rowerową wycieczkę. Szczególnie w okresie wakacyjnym mamy więcej czasu, by organizować takie wyprawy, ale musimy wziąć pod uwagę wysokie temperatury. Nie powinny odwodzić nas od rowerowej przejażdżki, ale należy odpowiednio się do niej przygotować. Bardzo ważna jest osłona głowy.

Podczas jazdy rowerem sprawdzi się czapeczka z daszkiem, która skutecznie ochroni naszą głowę przed udarem słonecznym. Powinniśmy założyć również okulary przeciwsłoneczne, ponieważ rażące słońce może ograniczać widoczność. Nie nakładajmy długich spodni, gdyż mogą powodować otarcia. Będzie nam też zdecydowanie zbyt gorąco.

Najlepiej ubrać się w krótkie spodenki i koszulkę z przewiewnego materiału. Na podróż w upalne dni trzeba zabrać ze sobą wodę. Zrezygnujmy ze słodkich napojów i wybierzmy mineralną wodę niegazowaną lub napój izotoniczny. Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu jest szczególnie ważny podczas upałów, kiedy wraz z potem tracimy wodę i zawarte w niej minerały.