Szczegółowa diagnostyka

Bardzo intensywnie rozwijający się dział informatyki w ostatnich latach to informatyka medyczna. Dzięki jej rozwiązaniom lekarze i diagnostycy mają narzędzia, dzięki którym kompleksowo mogą badać, analizować wyniki, przesyłać oraz konfrontować informacje, przechowywać dane i wiele innych.

Najnowsza diagnostyka obrazowa ściśle powiązana jest ze sztuczną inteligencją. Połączenie nowych metod analizy danych z algorytmami i przetwarzaniem informacji daje bardzo dokładne i wiarygodne wyniki badań.

Aparaty do badań mają bardzo wiele funkcji, które inteligentnie wspomagają decyzje przy kwestiach diagnozy czy zlecenia badań dodatkowych. Systemy rozpoznają symptomy, potrafią sklasyfikować stan zdrowia człowieka a także pozwalają na dobór leków sprawdzając nawet interakcje między zaleconymi lekami i wprowadzają ewentualne korekty.

Takie udogodnienia nie tylko dają komfort specjalistom, ale także pacjentowi. Skraca się czas analizy wyników i planowania procesu leczenia.

Do tego zapis nie jest już jak kiedyś tylko w formie papierowej a w formie zapisu w plikach, które otrzymuje pacjent oraz są też zachowane na dysku w szpitalu czy przychodni.

www.bricks-bits.com.pl www.chsd.org.pl