Sposoby na doraźną naprawę drobnych usterek w samochodzie

Prawo Murphy’ego mówi, że jeżeli coś ma się zepsuć, to zepsuje się w najmniej spodziewanym i najmniej wygodnym dla nas momencie. Niestety, ale dużo osób obserwuje działanie tego prawa na swoich samochodach – zwłaszcza podczas urlopu za granicą. Jeżeli również szykujesz się do wyjazdu i obawiasz się, jak poradzisz sobie z ewentualną awarią i nie chcesz przepłacać za mechanika, zapraszamy do kilku naszych porad, które mogą Ci się przydać. Pamiętaj, że są to rady na chwilę: nigdy nie lekceważ żadnych usterek w swoim samochodzie i po powrocie (a czasami nawet już za granicą) udaj się do warsztatu po pomoc! Zerwanie paska osprzętu silnika Paski osprzętu silnika napędzają dużą ilość agregatorów. Wymagają one odpowiedniego naciągu i niestety, ale nie da się ich niczym zastąpić.

Jest jednak możliwe, żeby dojechać samochodem do warsztatu – przydaje się to zwłaszcza na autostradzie, na której holowanie jest bardzo drogie. Przede wszystkim najpierw sprawdź, czy zerwany pasek zasilał pompę wody. Jeżeli tak, to wystarczy, że włączysz ogrzewanie podczas jazdy i nie dopuścisz do przegrzania silnika. Pamiętaj: w takim przypadku radio nie działa, a komputer pokładowy pokazuje Ci awarię systemu. Jeżeli możesz, zjedź ostrożnie na pobocze albo zjedź najlepiej z autostrady i skieruj się do najbliższego warsztatu.

Silniczek elektryczny hamulca postojowego Jeżeli elektryczny ręczny silniczek nie „odpuszcza” i chcesz go czasowo dezaktywować, żeby dojechać do warsztatu, to mamy dla Ciebie radę. W większości samochodów w okolicy tego silniczka znajduje się miejsce, gdzie możesz wsadzić klucz i ręcznie zwolnić naciąg linek. Możesz też odpiąć linki od zacisków hamulcowych. Dzięki temu bez problemu dojedziesz do warsztatu, żeby specjalista mógł zająć się Twoim autem. Tłumik Niestety, ale bardzo łatwo jest urwać tłumik.

Jeżeli przejeżdżałeś przez nierówności czy próg zwalniający i naderwałeś lub nawet oderwałeś elementy tłumika, to koniecznie zastąp uszkodzony wieszak drutem lub sznurem. Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe – dzięki temu pozostałe wieszaki się nie urwą, a dzięki temu będziesz mógł bezpiecznie kontynuować jazdę. Rekomendujemy jednak jak najszybsze udanie się do warsztatu, ponieważ pozostawienie wydechu bez wieszaka może sprawić, że odpadnie tłumik lub rura,a to już uniemożliwia dalszą podróż. Kontrolka oleju Jeżeli w Twoim samochodzie pali się kontrolka oleju, to oznacza, że po prostu masz zbyt niski poziom oleju silnikowego. Nigdy nie lekceważ tej lampki! Koniecznie od razu lub w przeciągu najbliższych chwil uzupełnij ubytek oleju.

Nie możesz kontynuować jazdy, nawet jeżeli kontrolka zapala się tylko na chwilę. Inaczej możesz błyskawicznie zatrzeć silnik. Złapanie gumy Czyli pęknięta opona. To jeden z najczęstszych problemów podczas jakichkolwiek podróży samochodem. Jeżeli masz możliwość to kup i zamontuj dowolną oponę używaną w dobranym do samochodu rozmiarze – dzięki temu wrócisz do kraju i dokupisz brakującą, pasującą już oponę.

Dojazdówka na pewno nie zapewni Ci takiego bezpieczeństwa, jak opona tymczasowa, nawet jeżeli będzie się ona różnić bieżnikiem.

http://katalizatory-podkarpackie.pl/ http://katalizatory-opolskie.pl/opole.html http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/dzierzoniow.html