Rodzaje detoxu

Kiedy pijemy dużo alkoholu, może dojść do sytuacji w której nasz organizm będzie nim zatruty, a co się z tym wiąże, nie będzie funkcjonował tak jak powinien. Dlatego też, może się okazać, że potrzebny będzie nam detoks, czyli odtrucie. Jest to potrzebne, ponieważ organizm zatruty alkoholem, zwłaszcza taki, który zatruwany był od dłuższego czasu i który nie otrzymywał niezbędnych witamin i składników mineralnych, jest tak osłabiony, że samemu trudno jest się wyrwać z tego kręgu.

O czym trzeba wiedzieć

Jeżeli chodzi o detoks po zatruciu alkoholem, to najważniejsze jest oczyszczenie organizmu, doprowadzenie do niego witamin i płynów odżywczych w postaci kroplówki, a także preparatów, które mają za zadanie zmniejszyć poziom napięcia nerwowego. Ale musimy pamiętać tutaj o jednym. Taki detoks oczyszcza i odżywia organizm, sprawia że ciało czuje się lepiej i ma więcej sił.

Jednak chory nadal jest osobą uzależnioną. Jeśli od razu po takim detoksie nie podejmie odpowiedniego leczenia, to na nowo wróci do alkoholu, wpadnie w ciąg, a co się z tym wiąże w krótkim czasie znowu dojdzie do zatrucia alkoholowego.

Wszystko musi być odpowiednio zaplanowane

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że detoks musi być przeprowadzony w sposób rozsądny, z zachowaniem odpowiednich działań.

Dlatego też, ważne jest poznanie możliwie jak największej ilości informacji o pacjencie. Jak mocno jest zaawansowane jego uzależnienie, jak wyglądały jego ostatnie dni przed detoksem. Co więcej, warto się dowiedzieć jak pacjent działał w tych momentach, kiedy przerywany był tak zwany „ciąg” w piciu, bo może nam to pokazać, w jaki sposób będzie się zachowywał podczas detoksu.

Dodatkowo w takim momencie z pewnością będzie trzeba zrobić badania krwi, moczu i sprawdzić ogólny stan zdrowia fizycznego oraz psychicznego, bo tylko na tej podstawie będzie można dobrać odpowiednie działania. Warto też podczas detoksu zapewnić wsparcie psychiczne, bo wówczas będzie większa szansa, że po zakończeniu tego etapu, pacjent będzie miał odpowiednią motywację do tego, aby podjąć dalsze kroki i spróbować całkowicie zerwać z alkoholem. Warto dopilnować, aby osoba, która zostaje poddana detoksowi od alkoholu, miała przy sobie cały czas specjalistów, którzy będą potrafili jej pomóc, wesprzeć ją i pokazać, że te nieprzyjemne dolegliwości w końcu się skończą, a wówczas będzie można zacząć właściwą walkę o pełnię zdrowia i życie, które już nie będzie upływało pod dyktando alkoholu.

Jednak żeby tak było, musi być pełniona właściwa opieka zarówno fizyczna, jak i psychiczna.

www.inf-design.pl