Renesans CB – Radio

Kilkanaście lat temu bardzo popularnym urządzeniem montowanym w samochodach było SB – Radio. Dzisiaj znowu chętnie je instalują prowadzący samochody ciężarowe, głównie dlatego, żeby sprawnie i płynnie pokonywać długie trasy. Dzięki niemu bowiem mogą na bieżąco wzajemnie informować się o powstających przeszkodach, remontowanych lub korkujących się drogach, wypadkach, o lokalizacji fotoradarów i stojących na trasie patrolach policyjnych. Stały kontakt z innymi kierowcami na pewno też w znacznym stopniu urozmaica monotonię jazdy.

Z podobnych powodów SB – Radio montują również posiadacze samochodów osobowych. Można ich łatwo dostrzec na drodze, ponieważ zdradzają ich anteny. Dzięki bardzo długim antenom SB – Radio działa znacznie lepiej. Posiadanie tego urządzenia w samochodzie wymaga od wszystkich kierowców zachowania pewnych ważnych zasad.

Nie mogą podszywać się pod inne osoby, nadawać muzyki, używać wulgaryzmów i słów obraźliwych w stosunku do innych, nie wchodzić na kanał, na którym już trwa jakaś inna rozmowa.

http://katalizatory-lubuskie.pl/nowa-sol.html https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/231/kosmetyki-samochodowe.html www.cech-rm.waw.pl