Przewożenie zwierząt w samochodach osobowych

Bardzo dużo właścicieli samochodów jest również właścicielami czworonogów. Jeżeli są w pełni odpowiedzialnymi ludźmi, to zadbają też o komfort jazdy swoich pupili. Istotne jest także zachowanie czystości w aucie, co często jest trudne, gdy zwierzak ma puszystą sierść.

Nade wszystko jednak liczy się zachowanie jak najdalej idących warunków bezpieczeństwa. Nie może bowiem zdarzyć się tak, by pies lub kot przemieszczał się dowolnie podczas podróży po kabinie samochodu. I tutaj przychodzą z pomocą dla właścicieli zwierząt producenci odpowiednich zabezpieczeń na czas jazdy.

Małe psy i koty warto przewozić w specjalnym transporterze przymocowanym stabilnie pasami na tylnym siedzeniu. Zalecane jest ustawienie ich bokiem do kierunku jazdy. Trzeba pamiętać o tym, by transporter był dostatecznej wielkości i zapewniał zwierzęciu możliwość swobodnego obracania się.

Dla średnich i dużych zwierząt nie potrzebne są żadne klatki transportowe, wystarczą specjalne szelki i pasy bezpieczeństwa. Przy szelkach są zwykle doczepione smycze z uchwytem, który wpina się do zaczepów pasów znajdujących się w samochodzie. Dobrym rozwiązaniem jest też założenie tzw.

kurtyny, która zabezpiecza transporter lub średnie i duże zwierzęta podczas nagłego hamowania. W samochodach typu kombi lub hatchback jest możliwe również przewożenie dużych zwierząt w bagażniku, oddzielonym kratką od kabiny pasażerskiej. Duże psy powinny w tym wypadku znajdować się w klatce przymocowanej pasami, żeby uniknąć przesuwania się jej w przestrzeni bagażowej.

https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnosci/jak-wypalic-dpf-czyli-regeneracja-filtra-czastek-stalych http://katalizatory-swietokrzyskie.pl/ostrowiec-swietokrzyski.html