Płyny w akumulatorze

Zazwyczaj, gdy myślisz o akumulatorze, zastanawiasz się, czy nie jest wyładowany. Dobrze działający alternator i akumulator powinny sprawić, że przez cały czas bateria będzie w pełni naładowana, jednak nie zawsze tak się dzieje. Problemy mogą się pojawić np. wtedy, gdy używasz auta tylko na krótkich odcinkach lub wtedy, gdy akumulator jest po prostu zużyty.

Większość akumulatorów powinna trzymać przynajmniej pięć lat, jednak nierzadko zdarza się, że są do wyrzucenia już po 2-3 latach użytkowania. Akumulator może przestać działać również wtedy, gdy ma niewłaściwy poziom płynu. Co robić w takiej sytuacji? Co jeśli w środku nie zostało już nic elektrolitu? Sposoby na uruchomienie akumulatora w takiej sytuacji są różne. Wiele osób stawia na dolanie wody destylowanej.

Taki płyn znajdziesz na niemal każdej stacji benzynowej. Uzupełnij poziom cieczy w akumulatorze i zobacz czy sprzęt zacznie działać czy nie. Nie każdy akumulator działa na wodzie, ale wiele modeli powinno ruszyć. Możesz też sprawdzić czy pojemnik jest czysty.

Jeśli zalejesz akumulator wodą, a następnie wylejesz płyn i woda będzie brudna, przepłucz akumulator jeszcze raz, aż wyleci w miarę czysta woda. Uważaj przy tym, żeby nie potrząsać akumulatorem zbyt intensywnie, bo możesz uszkodzić delikatne blaszki wewnątrz. Przepłukany akumulator możesz następnie zalać elektrolitem i podładować – powinien działać. Jeśli nie ruszy, to niestety najprawdopodobniej nadaje się jedynie do oddania na recycling lub do skupu.

ubezpieczenie samochodu http://katalizatory-lubuskie.pl/zary.html Valvoline