Okna z plastiku, czyli nowa jakość

Pojawiły się na rynku kilkanaście lat temu i bardzo szybko zdobyły uznanie zarówno wśród fachowców zajmujących się branżą budowlaną, jak też wśród zwyczajnych użytkowników. Plastikowe okna, bo o nich mowa, są świetnym rozwiązaniem. Zastosowanie tworzyw sztucznych sprawia, że odpada nam problem pracy i odkształcania się drewna, co było zmorą okiennic starego typu.

Okno z plastiku nie ulegnie spaczeniu, ponieważ użyto w nim specjalnych mieszanek tworzyw, które są odporne na działanie zmiennych temperatur. Instalując w naszych domach takie okno, możemy być spokojni o to, że doskonale posłuży przez wiele lat. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Choć okiennica sama w sobie jest odporna na upływ czasu oraz zewnętrzne czynniki, to montowane fabrycznie uszczelki po jakimś czasie nie będą działały tak dobrze, jak byśmy tego oczekiwali. Na szczęście można je bez większego problemu wymienić. Zadanie to najlepiej powierzyć zawodowym monterom.

Bywa, że usługa taka jest bezpłatna w ramach obowiązywania gwarancji na okna. Nim zdecydujemy się na konkretnego wykonawcę należy dowiedzieć się, jaka ochrona i nam przysługuje i czy warunki gwarancji są korzystne. Biorąc pod uwagę kwestie związane z ogrzewaniem, szczelność „plastików” nie ma sobie równych.

Konkurować z nimi mogą najlepsze modele drewniane,choć te drugie są zdecydowanie droższe. Natomiast miłośnicy naturalnego wyglądu mogą wybrać futryny plastikowe, ale imitujące usłojenie drewna. Za nie również zapłacimy nieco więcej, ale zwiększa to pole do aranżacji wnętrza.

Dąbrówka mieszkania stan deweloperski Dąbrówka Deweloper Dąbrówka, domy i mieszkania w Dąbrówce Znajdujące się w naszej ofercie rury polipropylenowe spełniają europejskie standardy Na stronie - gotowe projekty domów