Kto nie powinien wchodzić do sauny?

Sauna to miejsce, które przyciąga coraz więcej osób. Jedni chodzą tam, bo naprawdę to lubią, inni idą po raz pierwszy, bo tyle już o niej słyszeli, że naprawdę są ciekawi, jak to w niej jest.

Warto jednak sobie zdawać sprawę z tego, że choć sama sauna wydaje się niepozorna, to jednak nie każdy może z niej korzystać. A co się z tym wiąże, najpierw warto się przekonać czy nie mamy żadnych przeciwwskazań, a więc najpierw powinniśmy przeczytać jak najwięcej o takiej saunie, albo przynajmniej zapoznać się z regulaminem korzystania z niej w tym miejscu, gdzie jesteśmy.

Nadciśnienie to nie jest dobry pomysł

Jeżeli jesteśmy w ciąży, mamy problemy z tarczycą, albo zmagamy się z nadciśnieniem, to z pewnością powinniśmy zrezygnować z odwiedzin w saunie. Jest tam bardzo gorąco, dodatkowo nasze serce zacznie szybciej bić i może się okazać, że reakcja naszego organizmu będzie znacznie silniejsza, niż teoretycznie być powinna.

Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy się przekonali, czy któraś z naszych chorób nie wyklucza naszego pobytu w saunie. Oczywiście, nawet jeżeli nie ma takich przeciwwskazań, a my będąc w saunie stwierdzimy, że nie czujemy się najlepiej, że nam duszno, słabo albo kręci nam się w głowie, to jak najszybciej powinniśmy z niej wyjść.

Nigdy nie powinniśmy zostawać w niej na siłę, bo może się okazać, że doprowadzi to do katastrofalnych skutków. Oczywiście od razu po wyjściu z takiej sauny powinniśmy się schłodzić pod prysznicem, albo w specjalnej beczce, która tam będzie, dzięki czemu nasz organizm szybciej wróci do normalnego funkcjonowania.

Koniecznie zobaczmy jak to wszystko działa, a jeśli nie jesteśmy pewni, czy możemy skorzystać z sauny, to o opinię możemy zapytać lekarza.

www.klo.sosnowiec.pl