Funkcjonalna skrzynia

Kierowcy, którzy cenią sobie przede wszystkim funkcjonalność swojego auta, z pewnością powinni zastanowić się nad zamontowaniem w nim automatycznej skrzyni biegów. Automatyczna skrzynia biegów od manualnej różni się przede wszystkim tym, że jest poręczniejsza i łatwiejsza w obsłudze. Oczywiście, trzeba się do niej przyzwyczaić, jednak po jakimś czasie z pewnością nie będziemy chcieli powracać do klasycznych rozwiązań.

Nie jest to jednak idealna skrzynia i nie można w tym miejscu nie wspomnieć o jej mankamentach. Samochód, który posiada automatyczną skrzynię biegów jest z zasady nieco wolniejszy od analogicznego modelu wyposażonego w skrzynię manualną. Kolejna różnica dotyczy przyspieszenia – „automat” nieco je spowalnia.

Są to jednak raczej niewielkie różnice, których przeciętny kierowca może nawet nie dostrzec. Dla porządku, powiedzmy jeszcze o tym, że obecność automatycznej skrzyni biegów ma również wpływ na zwiększenie się zużycia paliwa. Chociaż nie jest to rozwiązanie ekonomiczne, to jednak funkcjonalności nie można mu odmówić.

manitou www.kegel.net.pl