Czy jedzenie wpływa na depresję?

Nie sposób określić jeden czynnik, który może być powodem pojawienia się depresji. Okazuje się, że przyczyn tej choroby może być niemal tak wiele, jak osób, które się z nią zmagają. Choć rozważając powody depresji niemal każdy z nas pomyśli o traumatycznych wydarzeniach czy życiowych porażkach, rzadko zdajemy sobie sprawę, że do rozwoju choroby przyczynia się również nieodpowiednia dieta.

Wytwarzanie hormonów szczęścia uzależnione jest od rozmaitych reakcji, jakie zachodzą w naszym organizmie. Wiele z nich może mieć związek z substancjami, które dostarczamy wraz z pokarmem. Warto wiedzieć, że odpowiednio zbilansowana dieta może wpływać na poprawienie nastroju.

Z kolei niedobór pewnych składników w organizmie może być przyczyną jego spadku. Jeśli często masz problemy z obniżonym nastrojem, zrób odpowiednie badania i upewnij się, że zawartość witaminy B, magnezu, cynku i żelaza w twoim organizmie utrzymuje się w normie. Aby poradzić sobie z depresyjnym nastrojem, dobrze jest wiedzieć, po jakie składniki sięgać.

Wbrew pozorom, nie zawsze muszą być to słodycze. Świetnie sprawdzą się tutaj wybrane zboża, na przykład pszenica czy owies. Dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po banana.

Takie odżywianie przyniesie naszemu organizmowi więcej korzyści niż wybieranie słodkości, które co prawda niosą ze sobą krótkotrwałe efekty, ale mogą też uzależniać i negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

gemed.pl/uzywane-aparaty-usg Gabinet Miejsce Rozwoju