Czujnik parkowania

Wśród wielu różnych akcesoriów samochodowych znajdziemy niezwykle ostatnio popularne urządzenie zwane asystentem parkowania. Użytkownicy tych czujników twierdzą, że najlepiej zainwestować w zestaw akustyczny, bo taki w zupełności wystarcza i sprawdza się w praktyce. Niepotrzebne okazują się różne wyświetlacze, które można potraktować jako mało praktyczną ciekawostkę techniczną. Sprawiają też kłopot przy montowaniu całego urządzenia, bo trzeba od tyłu samochodu przeciągać długie kable do kabiny kierowcy.

Przy zakupie powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy kiedyś zepsute pojedyncze czujniki będzie można wymienić bez konieczności zdejmowania całej instalacji i zderzaka. Bardzo dobrym rozwiązaniem są takie, które można łatwo odpiąć od układu. Sprawny asystent parkowania jest bardzo przydatny w miejscach, gdzie panuje spory tłok, jest na tyle ciasno, że trudno ustawić samochód. Sygnalizuje nam obecność przeszkody w postaci słupków, sąsiednich aut czy choćby koszy na śmieci, co jest ważne dla kierowców z mniejszym doświadczeniem.

http://katalizatory-malopolskie.pl/ http://katalizatory-lubuskie.pl/gorzow-wielkopolski.html miejski system informacyjny