Czym powinien odznaczać się dobry akumulator? Na pewno długą żywnością. Kiedy wymieniasz baterię na nową, masz nadzieję, że będzie Ci służyć jak najdłużej. Średnio akumulator starcza na około pięć lat użytkowania, jednak nie brakuje baterii, które potrafią pracować bez większych zastrzeżeń nawet ponad dekadę.

Oczywiście są tez przypadki odwrotne, czyli akumulatory, które po 2-3 latach nadają się tylko do wyrzucenia. Sprawność akumulatora zależy od dwóch czynników: jednym jest jego właściwe użytkowanie, a drugim jakość samego urządzenia. Aby akumulator był odpowiednio eksploatowany, trzeba co jakiś czas sprawdzać czy poziom elektrolitu jest odpowiedni oraz czy akumulator jest naładowany.

Jeśli urządzenie jest niemal rozładowane przez dłuższy czas, a gęstość elektrolitu jest zbyt niska, akumulator może ulec trwałemu uszkodzeniu. Problemem jest również niedoładowywanie baterii, co ma miejsce np. wtedy, gdy uszkodzone są inne elementy mechanizmu alternacyjnego.

A co z jakością akumulatora? Tutaj oczywiście warto postawić na sprawdzonych producentów. Jedną z popularnych marek baterii samochodowych i nie tylko jest CSB. Firma CSB od lat produkuje akumulatory wysokiej jakości.

To właśnie stabilność marki sprawiła, że produkty CSB są dostępne na całym świecie i cały czas zdobywają nowych odbiorców. Do urządzeń tego producenta dotrzesz łatwo również w Polsce. CSB ma rozbudowaną sieć sprzedaży.

Najważniejsze produkty marki to baterie VRLA, czyli Valve Regulated Lead-Acid, a więc tzw. baterie kwasowe.

terex wozidła valvoline 5w30 wyjmowanie tablicy rejestracyjnej z ramki