Akcesoria na zimę

Zima to mało przyjazny czas dla kierowców szczególnie w terenach górskich. Potrafi jednak w każdych warunkach terenowych uprzykrzyć nam życie i najczęściej nas po prostu zaskakuje. Warto przed nadejściem zimy przygotować i zapakować do bagażnika niezbędne na tan czas przedmioty.

Powinniśmy zacząć od wymiany opon na zimowe, bo to już pierwszy krok do bezpiecznej jazdy. Przyda się też zestaw łańcuchów na koła, zwłaszcza tym kierowcom, którzy wybierają się w góry. W górzystych terenach zimowa jazda sprawia znacznie więcej trudności niż na nizinach.

Jednak i tutaj bywają kłopoty. Chociażby w mieście, gdzie pługi odśnieżające ulice zasypią nasze auto grubą warstwą śniegu i nie możemy wyjechać na drogę. Wtedy na pewno przyda się nam saperka, albo nawet szufla do śniegu.

Często o poranku przeżywamy trudne chwile, kiedy po bardzo mroźnej i śnieżnej nocy trzeba uruchomić samochód. Sporo czasu zajmuje wtedy pozbycie się warstwy śniegu z karoserii , do czego warto użyć dobrej szczotki. Niezbędna będzie też skrobaczka do szyb, której musimy używać ostrożnie, żeby uniknąć zarysowań, oraz spray do rozmrożenia zamków w drzwiach.

Zimą bardzo nieprzyjemne są niespodziewane awarie zdarzające się na trasie. Wtedy z pewnością przydadzą się maty antypoślizgowe z kolcami, niezawodne kable rozruchowe, linka holownicza, trójkąt ostrzegawczy, kamizelka, latarka. A jeśli przyjdzie nam czekać dłużej na pomoc drogową, warto, abyśmy mieli ogrzewanie postojowe i byli doposażeni w dodatkowe ciepłe ubrania.

http://katalizatory-swietokrzyskie.pl/kielce.html http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/milicz.html www.obiektywnieofinansach.com